This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

10 Best place to visit in Lipsko Poland

x

Top 10 Best Tourist Places to Visit in Radom | Poland - English

#RadomPlaces #PlacesInRadom #Poland #Radom
Radom is one of the biggest tourist attractions in Poland having many best places in Radom. Radom is a city in east-central Poland, located approximately 100 kilometres south of the capital, Warsaw. It is situated on the Mleczna River in the Masovian Voivodeship, having previously been the seat of a separate Radom Voivodeship. So to help you figure out the places you need to try, we've gathered up a bucket list of the best Places in Radom that you won't regret going to.

Wiki Peaks is on a mission to promote the tourism in the World. We are here to show you the beautiful places in the world. You can see the beauty of this world from the comfort of your home.

There are many beautiful places in Radom. Poland has some of the best places in Radom. We collected data on the top 10 places to visit in Radom. There are many famous places in Radom and some of them are beautiful places in Radom. People from all over Poland love these Radom beautiful places which are also Radom famous places. In this video, we will show you the beautiful places to visit in Radom.

Please help us in our cause and share this channel as much as possible with your friends and family.

***All images used in this video are a property of their owners. We have no intention of showing these images as our own property. We used these images just to promote tourism.***
x

4 dny v Lipsku

Začátkem roku jsem dostal pozvánku na výlet do Lipska, které je necelé dvě hodinky od Děčína. V Lipsku jsem ještě nebyl, tak jsem si řekl, proč tam nevyrazit. Netušil jsem, co mě čeká, ale nakonec to bylo jedno velké, milé, překvapení a 4 dny tam utekly jako voda. Tady je jen takový rychlý sestřih a popis jednotlivých míst najdete na mém blogu:



Děkuju za pozvání @germanytourism a @LeipzigTourismus
#rajzujeme #VisitGermany #LeipzigTravel a #LieblingsLeipzig
x

Lochy opatowskie. Podziemna Trasa Turystyczna. Opatów woj. świętokrzyskie.

2021-02-27
Copyright © Andrzej Sałkiewicz Krystyna Leszczyńska ITSnews; muzyka YouTube: Aaron Kenny - Happy_Haunts; LATASHÁ - Whitefish_Salad.
GPS: 50°48'04,4712”N 21°25'22,0620”E
Powstanie opatowskich lochów wiązało się ze wzrostem znaczenia Opatowa. Krzyżowały się tu bowiem szlaki kupieckie ze Śląska i Krakowa do Wielkopolski, na Pomorze i Ruś Halicką.
Opasanie murami miasta ograniczało możliwość budowy nowych budynków, a piwnice już istniejące nie wystarczały rozwijającym się składom kupieckim i pracowniom rzemieślniczym. Dlatego też kupcy i mieszczanie zaczęli schodzić pod I kondygnację piwnic - tak powstawał II i III poziom piwnic.
Nie miały one regularnego charakteru i często budowane były bez obudowy, na co pozwalały własności gruntu lessowego.
Eksploracja podziemi miała miejsce w latach 60. i 70. XX wieku, a prowadzili ją członkowie Krakowskiego Klubu Turystyki Jaskiniowej pod kierownictwem inż. Stanisława Nowosielskiego (Politechnika Krakowska). Od 1971 roku rozpoczęto w odkrytych pomieszczeniach działania ratunkowo-zabezpieczające, prowadzone pod nadzorem specjalistów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przez górników z PRG Bytom.
Sama trasa została udostępniona do zwiedzania w 1984 roku.
Obecnie liczy ona ok. 500 metrów i biegnie na trzech kondygnacjach pod opatowskim rynkiem. Najniższy z poziomów sięga 14,5 metra pod powierzchnią rynku. W podziemiach panuje stała temperatura, 8-12 stopni Celsjusza. Wejście i wyjście odbywa się w tym samym punkcie. Na trasie znajduje się kilkanaście komór (m.in. Żmigród, Mała Lessowa, Górnicza, Strzelnica, Partyzancka, Kupcowej, Składowa Lessowa, Przechowalnia, Kupiecka i Geologiczna). Podczas zwiedzania zobaczyć można ekspozycję, związaną z miastem oraz Ziemią Opatowską.
Więcej wikipedia.
#Podziemia #PodziemnaTrasaTurystyczna #Piwnice #Składy #Lochy #Komory #SzlakiKupieckie #Kupcy #Rzemieślnicy #GruntLessowy #Less #Opatów #Świętokrzyskie #OkoliceKielc #Urbex #Zabytki #ZabytekArchitektury #NikomuNiepotrzebne #PolskaNieodkryta #Autoturystyka #POI #SlowRoad #WirtualneZwiedzanie #WirtualneSpacery #NaKolach #Travelki #Travel #TravelPOInts #VideoEyes #ITSnews
x

Ostrowiec Świętokrzyski 2021 / Polska / Польща

Ostrowiec Świętokrzyski – miasto w województwie świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim, nad rzeką Kamienną. Siedziba gminy wiejskiej Bodzechów i gminy miejskiej Ostrowiec Świętokrzyski. Prawa miejskie ma od 1613 roku. Ośrodek przemysłu hutniczego (Huta Ostrowiec).
x

Lipsk - muzyka starego miasta.

Muzyka lipskiej starówki. Leipzig - Altstadt Musik in Leipzig

ZOO LIPSK 🇩🇪 ODKRYJ Z NAMI TRZY KONTYNENTY

@smakkujaw Odkryj z nami trzy kontynenty pod jednym dachem. Gondwana (ZOO Lipsk, Niemcy) Gondwanaland jest największą halą tropikalną na świecie. Zajmuje 1,65 ha. Wysoki na 34 metry dach, by drzewa miały miejsce na rozrost, sprawia, że budowla rzuca się w oczy. Mieszka tam 100 gatunków zwierząt z Afryki, Ameryki i Azji, które żyją w temp. 24 do 26 C i wilgotności od 65 do 100 procent. Gondwana kosztowała prawie 67 milionów euro, z czego największe kwoty zapłaciły władze regionu Saksonia oraz miasta Lipsk. Podążaj z nami ścieżkami w dżungli, wspinaj się ścieżką w koronach drzew i pozwól sobie na wycieczkę łodzią po rzece Gamanil. Zapraszamy na film. Jeśli się spodoba zostaw lajka i komentarz. Dziękujemy :) @ ZOO Lipsk

Ostrowiec Świętokrzyski z drona | Ostrowiec Świętokrzyski FPV | LECE W MIASTO™ [4k]

Ostrowiec Świętokrzyski z drona | Ostrowiec Świętokrzyski FPV

▸ Tereny dzisiejszego Ostrowca Świętokrzyskiego zamieszkałe były już od neolitu. Od średniowiecza, przed lokacją miasta w XVI/XVII w. istniała tutaj wieś o nazwie Ostrów, o której pierwsza wzmianka pochodzi z 1369 roku. Wówczas wymieniony został Krystyn z Ostrowa herbu Rawa. W XIV–XV w. osada należała prawdopodobnie do rodu Rawitów. Po 1519 r. władali tu: Szydłowieccy, Zborowscy, Tarnowscy, Gawrońscy (herbu Rawa) i ponownie Tarnowscy.

W 1597 r. ówczesny pan Ostrowa Jakub Gawroński rozpoczął zakładanie miasta — sporne pozostaje kiedy i czy nadane zostały prawa miejskie Ostrowcowi. Jeżeli doszło do tego, to najprawdopodobniej w 1613 r., być może na mocy przywileju Zygmunta III Wazy.

W XVII–XVIII w. właścicielami Ostrowca byli przedstawiciele wielkich rodów magnackich: Tarnowscy, Tworowscy (Buczaccy), Ostrogscy, Zasławscy, Wiśniowieccy, Lubomirscy, Sanguszkowie, Rogalińscy i Czartoryscy. W 1614 r. powstał kościół parafialny (w 2000 r. podniesiony do godności kolegiaty).

Po trzecim rozbiorze Polski Ostrowiec wszedł w skład monarchii habsburskiej. W 1809 r., po wojnie z Austrią, został przyłączony do Księstwa Warszawskiego (departament radomski). Następnie po upadku Księstwa znajdował się w obrębie Królestwa Polskiego (województwo sandomierskie, a potem gubernia radomska). W XIX w. dobra ostrowieckie należały do Czartoryskich, Lubomirskich, Dobrzańskich, Cohenów, Łubieńskich, Wielopolskich.

Początek XIX w. przyniósł przemianę małego rolniczego miasteczka w ważny ośrodek przemysłowy w Zagłebiu Staropolskim: w 1816 r. dzięki odkryciu pokładów węgla brunatnego działała już huta żelaza w Kuźni. Od 1830 r. wymieniane są w dobrach także kopalnie rudy żelaza. W 1837 r. rozpoczęto budowę nowej huty żelaza nazywaną Klimkiewiczów (od inż. Antoniego Klimkiewicza). Odtąd w sąsiedztwie Ostrowca koncentrowały się liczne zakłady przemysłowe. W 1826 r. uruchomiono pierwszą w Królestwie Polskim cukrownię Częstocice. W 1885 r. do miasta dotarła kolej żelazna z Radomia.

W czasie rewolucji 1905 r. w Ostrowcu doszło do masowych wystąpień robotniczych, których kulminacją było proklamowanie 27 grudnia „Republiki Ostrowieckiej” i przejęcie władzy w mieście oraz sąsiednich powiatach przez struktury PPS pod przywództwem Ignacego Boernera. W połowie stycznia 1906 r. Republika upadła.

W okresie międzywojennym Ostrowiec rozwijał się dzięki inwestycjom związanym z budową Centralnego Okręgu Przemysłowego. O ówczesnym tempie rozwoju miasta najlepiej świadczy szybki podwojenie się jego liczby mieszkańców z 15 tys. (1914 r.) do ponad 30 tys. w przededniu II wojny światowej. W 1924 r. przyłączono do Ostrowca Klimkiewiczów. W tymże roku miasto zostało wydzielone z powiatu opatowskiego i otrzymało status powiatu miejskiego (województwo kieleckie).

Wojska niemieckie zajęły Ostrowiec 8 września 1939 roku. W październiku został włączony do dystryktu radomskiego Generalnego Gubernatorstwa. W ostrowieckim getcie okupanci zamknęli ok. 16 tys. Żydów, w większości zamordowanych w obozie zagłady w Treblince. W czasie okupacji miasto było ważnym ośrodkiem działalności polskiego ruchu oporu; produkowano tutaj broń i wydawano prasę konspiracyjną. 16 stycznia 1945 r. Ostrowiec zdobyły oddziały Armii Czerwonej.

Po II wojnie światowej Ostrowiec Świętokrzyski ponownie rozwijał się jako ośrodek przemysłu ciężkiego. W 1954 r. przyłączono do niego okolicznych kilka miejscowości, w tym Częstocice i dawne miasto Denków. W latach 1951–1975 stanowił powiat miejski w województwie kieleckim, a od 1999 r. jest ośrodkiem powiatu ostrowieckiego (województwo świętokrzyskie).
Źródło:

▸ Socialmedia:
YouTube:
Facebook:
Website:

▸ Music:
Michael FK - See you again (instrumental)
Epidemic sound:

▸ Współpraca, licencje na materiały oraz zapytania biznesowe:
✉️ lecewmiasto@gmail.com

Copyright © Lecewmiasto | All rights reserved
#ostrowiec #swietokrzyski #lecewmiasto

🇵🇱 Gdzie się wybrać na weekend - Łańcut#Zamek Lubomirskich#Spacerpoparku / Łańcut - Castle, Poland🌍

Miasto założone zostało przez króla Kazimierza Wielkiego w 1349 roku na prawie magdeburskim. Nazwa miasta jest nazwą przeniesioną przez kolonistów niemieckich, którzy zostali sprowadzeni na te tereny przez króla z miasta Landshut z Bawarii. Okoliczna ludność niemiecka zachowała swoją odrębność językową do pierwszej połowy XVIII wieku. W XV wieku wybudowano zamek początkowo drewniany, który do XVI wieku dawał odpór najazdom tatarskim. W w latach 1629 – 1642 wzniesiono obecny Zamek, który przetrwał obie wojny i zachował się w doskonałym stanie do dnia dzisiejszego. W wyniku I rozbioru Polski w 1772 r. miasto stało się częścią Austrii, wchodząc w skład Galicji. Podczas okupacji niemieckiej administracja tzw. Generalnego Gubernatorstwa wprowadziła dla miasta w 1941 roku nazwę Landshut. Miasto od samego powstania było własnością wielkich rodów: Pileckich, Stadnickich, Lubomirskich i Potockich. Łańcut leżący na ważnym szlaku komunikacyjnym i handlowym, a dodatkowo pobudzany gospodarczo obecnością zamku, żył jednak w jego cieniu. Obecnie na terenie zamku co roku w maju odbywa się Muzyczny Festiwal w Łańcucie, impreza znana nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Warto zwiedzić także Muzeum Gorzelnictwa w którym możemy poznać rozwój łańcuckiej fabryki wódek oraz eksponaty przedstawiające historię gorzelnictwa na ziemiach polskich poza Łańcutem.


Zamek w Łańcucie wzniesiony został na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629 – 1642 jako rezydencja typu palazzo in fortezza, składająca się z budynku mieszkalnego z wieżami w narożach otoczonego fortyfikacjami bastionowymi. W 2 poł. XVIII w. ówczesna właścicielka Łańcuta Izabella z Czartoryskich Lubomirska przekształciła fortecę w zespół pałacowo – parkowy a sam pałac wypełnił się dziełami sztuki. Pod koniec XVIII w. Łańcut zaliczał się do najwspanialszych rezydencji w Polsce. Kwitło tutaj życie muzyczne i teatralne, bywało wielu znakomitych gości. Koniec XIX w to remont generalny, którego pracą kierował m.in.: Armand Beauque francuski architekt i Albert Pio włoski rysownik. Łańcucki zespół pałacowo - parkowy stał się jedną z najbardziej luksusowych rezydencji w Europie kontynentalnej. Często przyjeżdżali tutaj arcyksiążęta Rudolf oraz Franciszek Ferdynand, przedstawiciele rodów królewskich, arystokracja polska i zagraniczna oraz politycy. Podejmowano tutaj m.in. króla rumuńskiego Ferdynanda z małżonką oraz Jerzego księcia Kentu z żoną i przyjaciółmi. W 1944 r. Ostatni właściciel Alfred III Potocki musiał opuścić Łańcut. Osiadł na emigracji w Szwajcarii gdzie zmarł w 1958 r. W czasie działań wojennych II wojny światowej zamek nie ucierpiał. Zamek został przejęty przez władze Polski Ludowej i zamieniony w muzeum.



The city was founded by King Casimir the Great in 1349 under Magdeburg law. The name of the city is the name transferred by the German colonists who were inspected there by the king from the city of Landshut from Bavaria. The surrounding German population retained its linguistic identity until the first half of the 18th century. In the 15th century, a wooden castle was built, which until the 16th century resisted the Tatar invasions. In the years 1629 - 1642 the present Castle was erected, which survived both wars and has been preserved in perfect condition to this day. As a result of the First Partition of Poland in 1772, the city became part of Austria, being part of Galicia. During the German occupation, the administration of the so-called The General Government introduced the name of Landshut for the city in 1941. From the very beginning, the city was owned by great families: Pilecki, Stadnicki, Lubomiorski and Potocki. Łańcut, located on an important communication and trade route, and additionally stimulated economically by the presence of the castle, lived in its shadow. Currently, the Music Festival in Łańcut is held in the castle every May, an event known not only in Poland, but also in the world. It is also worth visiting the Distillery Museum, where we can learn about the development of the Łańcut vodka factory and exhibits presenting the history of distilling in Poland, outside Łańcut.






Nagranie :

- DJI mini 2
- Redmi Note 9 Pro


Music :

- Cyberpunk - jiglr
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library

- Echoes - Atch
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library

- They Didn't Know It Was Impossible by Sapajou

Creative Commons — Attribution 3.0 Unported — CC BY 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library


Z filmu nie są czerpane żadne dodatkowe korzyści majątkowe ani finansowych

Overtourism : 20 overcrowded places in europe and where to go instead this summer

Overtourism in Europe has become a significant issue, as popular destinations like Paris, Venice, and Barcelona struggle to manage the overwhelming influx of tourists. This surge in visitors leads to crowded streets, environmental degradation, and a diminished quality of life for local residents. Iconic landmarks are often overrun, making it difficult to appreciate their beauty and cultural significance. The strain on infrastructure and natural resources also threatens the sustainability of these beloved destinations.

This guide offers 20 alternative European destinations to escape over-tourism in popular cities. Instead of Paris, explore Lyon's rich history or Bruges' medieval charm. Swap London for Birmingham's dynamic culture or Antwerp's artistic contrasts. Verona’s romance and Thessaloniki’s historical layers provide quieter alternatives to Rome. Valencia's Mediterranean vibe or Porto’s riverside beauty offer a peaceful escape from Barcelona. Antalya’s seaside allure and Sofia’s vibrant mix make for great alternatives to Istanbul.

In place of Prague, choose Brno’s modernism or Bratislava’s charm. Utrecht's tranquility or Ghent’s medieval flair are ideal substitutes for Amsterdam. Turin’s elegance or Lausanne’s lakeside views rival Milan. Salzburg's musical heritage and Ljubljana’s creativity contrast Vienna. For Berlin, Leipzig's vibrant arts scene and Wroclaw's surprises are excellent alternatives. Seville’s Moorish allure and Granada’s historical richness offer a quieter experience than Madrid. Siena’s medieval beauty and Lucca’s tranquility rival Florence.

Trieste’s seaside charm or Colmar’s fairy-tale streets are serene alternatives to Venice. Nuremberg's history or Innsbruck's alpine adventures provide a break from Munich. Instead of Lisbon, explore Porto’s scenic views or Faro’s coastal beauty. Thessaloniki’s vibrancy or Heraklion’s ancient wonders offer alternatives to Athens. Pécs' cultural richness and Timisoara's architectural splendor provide a different experience than Budapest. For Dubrovnik, choose Split’s coastal views or Kotor’s breathtaking vistas. Finally, Galway’s Irish charm or Cork’s coastal beauty are perfect substitutes for Dublin, while Glasgow’s cultural vibrancy and Newcastle’s industrial heritage offer a fresh take on Edinburgh. These destinations promise a more relaxed and authentic European adventure.

00:00 - Intro
00:15 - 20. Edinburgh, UK
00:52 - 19. Dublin, Ireland
01:29 - 18. Dubrovnik, Croatia
02:06 - 17. Budapest, Hungary
02:41 - 16. Athens, Greece
03:18 - 15. Lisbon, Portugal
03:54 - 14. Munich, Germany
04:31 - 13. Venice, Italy
05:07 - 12. Florence, Italy
05:39 - 11. Madrid, Spain
06:15 - 10. Berlin, Germany
06:50 - 09. Vienna, Austria
07:28 - 08. Milan, Italy
08:03 - 07. Amsterdam, Netherlands
08:35 - 06. Prague, Czech Republic
09:09 - 05. Istanbul, Turkey
09:45 - 04. Barcelona, Spain
10:19 - 03. Rome, Italy
10:54 - 02. London, UK
11:28 - 01, Paris, France
12:05 - Subscribe To The Travel Guardian

#europe
#europetravel
#overtourism
#paris
#rome
#barcelona
#prague
#budapest
#berlin
#munich

Solec nad Wisłą okiem drona | Z Lotu Ptaka | 2017

Zapraszam na film ukazujący miejscowość Solec nad Wisłą z lotu ptaka :) Całość została nagrana za pomocą drona DJI PHANTOM 3 Standard.
x

Gmina Narol

NIEMCY 🇩🇪 LIPSK

@smakkujaw Zapraszam na spacer po centrum Lipska - miasta pełnego zabytków.

Польша г. Ostrowiec Świętokrzyski (Островец-Свентокшиский). Свентокшиское воеводство. Дороги Польши

Польша г. Ostrowiec Świętokrzyski (Островец-Свентокшиский). Свентокшиское воеводство. Дороги Польши
Острове́ц-Свентокши́ски (Ostrowiec Świętokrzyski) — город в Польше, входит в Свентокшиское воеводство, Островецкий повят. Имеет статус городской гмины. Население — 74 211 чел. (на 2006 год)

Посмотрите другие ролики о Польше:
- Деревни Польши. Едем по деревням Польши: Skarbka, Bałtów, Rudka Bałtowska и др. Дороги Польши
- Едем по Польше: Sadowie, Rzuchów, Miłków, Ostrowiec Świętokrzyski и др. Свентокшиское воеводство #2
- Польша. Едем по глубинке Польши: Lipnik, Włostów, г. Opatów (Опатув). Свентокшиское воеводство #1
- Польша. Едем по Польше: Wola Mielecka, г. Mielec (Мелец). Аварийная ситуация на дороге
- Польша. Едем по глубинке Польши. Начало новой каденции
- Едем по глубинке Польши: Jastrząb, Lipienice Dolne, Lipienice Górne, Wierzbica и др. Дороги Польши
- Польша. Едем по Польше: г. Katowice (Катовице), г. Sosnowiec (Сосновец). Дороги Польши
- Польша. Едем по Польше: г. Сандомир (Sandomierz), Chwałki, Wysiadłów и др. Свентокшиское воеводство. Дороги Польши
- Польша. Едем по глубике Польши: Piłatka, Iłża (Илжа), Pastwiska. Начало новой каденции
- Польша. Едем по Польше: Радом - Люблин. Дороги Польши
- Едем по деревням Польши: Podgajek, Oblas, Zakrzew, Natalin, Mleczków и др. Дороги Польши
- Едем по деревням Польши: Klwów, Łojków, Potworów, Grabowa и др. Дороги Польши
- Едем по Польше: Rawa Mazowiecka, Pukinin, Nowe Miasto nad Pilicą, Wólka Magierowa и др Дороги Польши
- Польша (р-н Радома). Едем по деревням Польши: Wolanów, Garno, Chronówek и др. Сельские дороги #1
- Польша. Жизнь в деревнях Польши: Nowy Miedzechów, Jasieniec, Czachów, Pabierowice, Turowice и др. Фруктовые сады #2
- Северная Польша. Жизнь в глубинке Польши: Млава (Mława), Журомин (Żuromin), Poniatowo, Będzymin #1
- 4K Польша. Жизнь в глубинке Польши: Бельск (Bielsk), Modła, Млава (Mława) и др. Дороги Польши
- Польша. Едем по глубинке Польши: Parszów, Скаржиско-Каменна (Skarżysko-Kamienna) и др. Сельские дороги Польши
- Деревни и городки Польши: Nowa Wieś, Krępa Kościelna, Zofiówka, Jawor Solecki, Страховице (Starachowice), Вонхоцк (Wąchock)
- Польша. Едем по Польше: Белжице (Bełżyce), Malinowszczyzna и др. Дороги Польши
- Польша г. Краков (Kraków). Малопольское воеводство #1
- Польша. Жизнь в польской глубинке: Matczyn, Bełżyce и др. Едем по Польше #1
- Польша. Подкарпатское воеводство. Деревни и городки Польши: Dębica, Pustynia, Kozłów, Brzeźnica, Pustków и др
- Польша. В каком состоянии польские поезда. Интерсити и региональные поезда Польши. Стоимость проезда

Мои плейлисты:
1. Австрия
2. Бельгия
3. Венгрия
4. Германия
5. Египет
6. Испания
7. Италия
8. Лихтенштейн
9. Люксембург
10 Нидерланды
11. Польша
12. Словакия
13. Словения
14. Турция
15. Украина
16. Франция
17. Хорватия
18. Чехия
19. Швейцария

#Польша #OstrowiecŚwiętokrzyski #ОстровецСвентокшиский

🇨🇿 I/10: [PL] Hranice - Tanvald (3x)

Silnice I/10 od hranice s Polskem do Tanvaldu směrem na Prahu.



Písnička: Markers - „Like A Mountain Is The Lord”

Śladami historii Wrocławia. Muzeum Archeologiczne, Centrum Zajezdnia, Krasnale Co zobaczyć. Atrakcje

Zabieramy Was na wycieczkę podczas której opowiemy o pradawnych dziejach Wrocławia oraz jego współczesnej historii po 1945 roku. Jednak żeby nie było, że powracamy do dano minionych haseł, wspomnimy także co nieco o pruskiej przeszłości. Przez długie powojenne lata o historii Wrocławia nie mówiło się szczególnie głośno. W ten sposób komunistyczne władze dbały, żeby nowo osiedleni mieszkańcy, przypadkiem nie skupiali się na pruskiej historii miasta. Tak więc Towarzyszki i Towarzysze, ruszając do walki o szczęśliwą przyszłość, sprawdźcie, jakie atrakcje warto zobaczyć na szlaku historii Wrocławia.

00:00 CO W FILMIE
02:30 MUZEUM ARCHEOLOGICZNE
08:17 CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA
14:02 WROCŁAWSKIE KRASNALE
16:04 ŚCIEŻKA HISTORII WROCŁAWIA
17:01 KATEDRA GREKOKATOLICKA ŚW. WINCENTEGO I ŚW. JAKUBA

SUBSKRYBUJ I KOMENTUJ |

BIURO TURYSTYCZNE RAZEMWPOLSKE.PL
WPADNIJ NA NASZĄ STRONĘ |
ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK |
ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM |

PODRÓŻE I CIEKAWE MIEJSCA W POLSCE - WYPOCZYWAMYWPOLSCE.PL
PRZEJRZYJ NASZEGO BLOGA |
ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK |
ŚLEDŹ NASZ INSTAGRAM |

ZOBACZ INNE NASZE PLAYLISTY:

REGIONY POLSKI

Dolny Śląsk i Opolszczyzna |
Góry Świętokrzyskie i Kielecczyzna |
Jura Krakowsko-Częstochowska |
Małopolska i Beskid Sądecki |
Podkarpacie, Bieszczady i Beskid Niski |
Podlasie i Kurpie |
Pomorze Środkowe i Zachodnie |
Roztocze i Lubelszczyzna |
Sudety, Kotlina Kłodzka i Karkonosze |
Suwalszczyzna, Warmia i Mazury |
Śląsk, Beskid Śląski i Żywiecki |
Tatry, Podhale i Pieniny |
Warszawa, Mazowsze i Ziemia Łódzka |
Wielkopolska, Kujawy i Ziemia Lubuska |
Zatoka Gdańska i Kaszuby |

ATRAKCJE W POLSCE

...W JEDEN DZIEŃ |
FORTY I OBIEKTY MILITARNE |
KOPALNIE, JASKINIE, PODZIEMIA |
KOŚCIOŁY, SANKTUARIA, KLASZTORY |
MUZEA I SKANSENY |
PARKI ROZRYWKI |
ZAMKI I PAŁACE |
SZLAK PIASTOWSKI |
ŚWIĘTOKRZYSKIE |
IMPRESJE |

Muzyka:
Hollywood Hero (Rock) by Frank Schröter
Link:

Never Ending Love by Frank Schröter
Link:

Club`91 by Frank Schröter
Link:

Children's Games by MusicLFiles
Link:

Nineteen Eighty by Alexander Nakarada
Link:

Believe In Me (instrumental) by Sascha Ende®
Link:

License:

#razemwpolske #zobaczmytorazem #wypoczywamywpolsce #polska #podróże #turystyka #wakacje #wyjazd #weekend #urlop
x

Polesie - sierpień 2019

Krótka relacja z mojego pobytu na Polesiu.

Więcej zdjęć i informacji na:

Северная Польша. Глубинка Польши: Strzygi, Marianki, Rypin (Рыпин), Dylewo, Sierpc (Серпц) и др. #3

- Северная Польша. Жизнь в глубинке Польши: Млава (Mława), Журомин (Żuromin), Poniatowo, Będzymin #1
- Северная Польша. Жизнь в глубинке Польши: Jasiony, Рыпин (Rypin), Tadajewo, Obórki #2
Северная Польша. Глубинка Польши: Strzygi, Marianki, Rypin (Рыпин), Dylewo, Sierpc (Серпц) и др. #3

Рыпин (Rypin) — город в Польше, входит в Куявско-Поморское воеводство, Рыпинский повят. Имеет статус городской гмины. Население — 16558 человек (на 2004 год)
Серпц (Sierpc) — город в Польше, входит в Мазовецкое воеводство, Серпецкий повят. Население — 18872 человек (на 2004 год)

Посмотрите другие ролики о Польше:
- 4K Польша. Жизнь в глубинке Польши: Бельск (Bielsk), Modła, Млава (Mława) и др. Дороги Польши
- Польша. Едем по глубинке Польши: Parszów, Скаржиско-Каменна (Skarżysko-Kamienna) и др. Сельские дороги Польши
- Деревни и городки Польши: Nowa Wieś, Krępa Kościelna, Zofiówka, Jawor Solecki, Страховице (Starachowice), Вонхоцк (Wąchock)
- Польша. Пригород Варшавы. Едем по центральной части Варшавы. Дороги Польши
- Польша. Едем по Польше: Белжице (Bełżyce), Malinowszczyzna и др. Дороги Польши
- Польша. Едем по Польше в районе Освенцима (Oświęcim). Дороги Польши
- Польша г. Краков (Kraków). Едем по Кракову. Малопольское воеводство #1
- Польша. Пригород Кракова. Деревни Польши: Bibice, Boleń, Michałowice, Zerwana и др.
- Польша. Силезское воеводство. Деревни Польши: Milówka, Cisiec, Węgierska Górka, Przybędza и др.
- Польша. Жизнь в польской глубинке: Matczyn, Bełżyce (Белжице ) и др. Едем по Польше #1
- Польша. Польская глубинка: Lipsko, Gołębiów, Drezno, Radom, Kluki и др. Едем по Польше #3
- Польша. Едем по польским сёлам: Biała Druga, Biała-Parcela Druga, Biała-Kopiec, Biała Pierwsza, Radomina, Walichnowy и др.
- Польша. Подкарпатское воеводство. Деревни и городки Польши: Дембица (Dębica), Pustynia, Kozłów, Brzeźnica, Pustków и др
- Польша. Жизнь в польской глубинке: городок Яроцин (Jarocin)
- Глубинка Польши. Приграничный городок Прудник (Prudnik) и деревня Немысловицы (Niemysłowice)
- Польша. Польская глубинка: Поремба (Poręba), Заверце (Zawiercie), Kroczyce
-Как живут люди в глубинке Польши: Рабка-Здруй (Rabka-Zdrój), Направа (Naprawa), Tenczyn и др.
- Польша. Курортные районы. Деревни Польши: Cisiec, Милювка (Milówka). Дороги Польши
- Польша. г. Бельско-Бяла (Bielsko-Biała) и деревня Венгерска Горка (Węgierska Górka)
- Польша. Пригород Варшавы. г. Марки (Marki)
- Польша. Как живут в польских сёлах (Wolanów, Kowalanka и др.). Польские города Пшисуха и Радом
- Польша. В каком состоянии польские поезда. Интерсити и региональные поезда Польши. Стоимость проезда

Мои плейлисты:
1. Австрия
2. Бельгия
3. Венгрия
4. Германия
5. Египет
6. Испания
7. Италия
8. Лихтенштейн
9. Люксембург
10 Нидерланды
11. Польша
12. Словакия
13. Словения
14. Турция
15. Украина
16. Франция
17. Хорватия
18. Чехия
19. Швейцария

#польша #Rypin #Sierpc

Widokowa trasa do Chorwacji przez Niemcy i Austrię - e-winiety, opłaty odcinkowe, tunele, problemy

Przedstawiamy drogę do Chorwacji, którą najczęściej wybieramy. Startujemy w Polsce północnej, następnie jedziemy przez Berlin, Monachium, Salzburg, Villach, Lublana, a kończymy ...gdzieś w Chorwacji.
Żeby ominąć drogie i zakorkowane autostrady w Słowenii w Villach odbijamy na Udine i do Chorwacji jedziemy przez Włochy, a kończymy gdzieś na Istrii.
Droga jest bardzo urokliwa. Zachwyca Bawaria, Alpy i na końcu słoneczna Słowenia i Chorwacja.
Music:
Travel - JayJen & tubebackr


Creative Commons — Attribution-NoDerivs 3.0 Unported — CC BY-ND 3.0
Free Download / Stream:
Music promoted by Audio Library

Zwiedzamy Lubelskie część pierwsza

Nasze podróże kamperem po Polsce i Europie .
Zwiedzamy Puławy, Kazimerz Dolny, Nałęczów, Wojciechów.

Diese 10 Orte MUSST du gesehen haben | Dresden, Sächsische Schweiz, Erzgebirge, Rakotzbrücke uvm.

Sachsen ist eines der facettenreichsten und schönsten Bundesländer und hat nicht nur landschaftlich und kulturell jede Menge Highlights zu bieten, sondern blickt auch auf eine bewegte Geschichte zurück. Wir nehmen euch mit zu unseren 10 Highlights in Sachsen. Viel Spaß beim Video!

00:00 Intro
00:35 Dresden
01:54 Erzgebirge
04:04 Rakotzbrücke
05:12 Völkerschlachtdenkmal Leipzig
06:05 Görlitz
07:26 Meißen
08:47 Elbsandsteingebirge
10:16 Schloss Moritzburg
11:12 Bautzen
12:28 Zittauer Gebirge
13:43 Outro


Unsere Highlights Videos:

10 Highlights Mittelschweden -

10 Highlights Südschweden -

10 Highlights Peloponnes -

10 Highlights Thüringen -

Top 5 Highlights Schottland -




Shares

x

Check Also

x

Menu