This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

10 Best place to visit in Komyshuvakha Ukraine

x

Жодної цілої хати, танковий бій, снаряди, міни: село, що опинилося на лінії фронту

Село Кам'янка, що біля Ізюму - суцільна руїна і пустка.

Село опинилося на шляху жорсткої та безпощадної армії рашистів, яка сунула на Донбас.

В березні тут відбувся один з наймасовіших танкових боїв, коли наша армія стримувала прорив росіян до Слов'янська. Тоді ж російська артилерія практично стерла з лиця землі цей населений пункт. Далі - піврічна окупація і перебування села поміж двох вогнів.

Росіянам зрештою так і не вдалося оточити наше угрупування військ на Донбасі з півночі та прорватися до Слов'янська. Але це коштувало великих втрат серед наших захисників.

В вересні українські військові звільнили село. Точніше те, що від нього лишилося. А лишилися суцільні руїни, сотні покинутих та голодних тварин, трупи місцевих жителів, які пів року лежали під завалами. Десятки тисяч вибухонебезпечних предметів, попалена техніка і відчуття жаху.

Кам'янка не єдине таке село на рубежі між Ізюмом та кордоном Донецької області, але вона є явним прикладом того, що лишає по собі русскій мір та війна.

У черговій серії проєкту Хащі ми спробували передати для вас атмосферу побаченого у селі на другий тиждень після його звільнення.

Матеріал створено в рамках проєкту «Життя війни» за підтримки Лабораторії журналістики суспільного інтересу та Інституту гуманітарних наук (Institut für die Wissenschaften vom Menschen).

Ми щиро вдячні всім хто зараз стоїть на фронтах захисту нашої Вітчизни, ми підтримуємо різноманітні збори та безпосередньо ЗСУ. Закликаємо й вас підтримувати наших захисників та тих хто опинився в скрутному становищі через війну.

Також ми щиро вражені та вдячні людям котрі продовжують підтримувати наш проєкт у цей надважкий час! Вся наша діяльність грунтується на вашій відданій підтримці.

Якщо є у вас є змога то долучайтесь, але пам’ятайте що зараз найголовніше це підтримка наших військових!
Карта приват 5363 5420 1303 1381 (Кохан В.В.)
Монобанк BASE :
Патреон
Pay Pal vukic2888@gmail.com

Підписуйтесь на нас у фейсбук
та інстаграм
З пропозиціями та скаргами звертайтесь на пошту vukic2888@gmail.com
x

Фольклор і війна. Співаківка, Ізюмський район, Харківщина

Співаківка - давнє козацьке поселення на території сучасного Ізюмського району Харківської області. Це село з давніх часів було відоме своєю співочою традицією, від якої, найімовірніше, і походить його назва.

На жаль, на початку повномасштабного вторгнення Співаківка піддавалася нищівним обстрілам і близько півроку перебувала під окупацією російських військ. Місцеві жителі відчули на собі всі жахи цього періоду, залишившись відрізаними від цивілізації та протягом довгого часу позбавленими не тільки світла й теплопостачання, а й навіть елементарно їжі!

Тим не менше, жителі Співаківки змогли відротити і вдихнути життя в свій рідний край після деокупації у вересні 2022 року. Попри всі складнощі (масштабні руйнування, замінованість території, відсутність шляхів сполучення тощо) вони продовжують жити й працювати тут, підтримуючи свої традиції та співаючи свої мелодійні пісні. В Співаківці продовжує працювати чудовий колектив - Слобідські передзвони, який виконує місцеві пісні, бере участь у місцевих культурних заходах і мріє, щоб звичне мирне життя повернулося до них.


-------------------------------

Spivakivka is an ancient Kozak settlement in the Izium district of Kharkiv region. This village has long been known for its singing tradition, which is most likely where its name comes from.

Unfortunately, at the beginning of the full-scale invasion, Spivakivka was subjected to devastating shelling and was occupied by Russian troops for about six months. The locals experienced all the horrors of this period, remaining cut off from civilization and for a long time deprived not only of electricity and heat, but even basic food!

Nevertheless, the residents of Spivakivka were able to revive and breathe life into their native land after the de-occupation in September 2022. Despite all the difficulties (large-scale destructions, mined territory, lack of transportation, etc.), they continue to live and work here, maintaining their traditions and singing their melodious songs. A wonderful group, Sloboda Chimes, continues to work in Spivakivka, performing local songs, participating in local cultural events, and dreaming of a normal, peaceful life returning to them.
x

Shares

x

Check Also

x

Menu