Strykow, Brzeziny & Jezow
In my quest to bring you unpronounceable places on video, also known as my Polish road trip series, I film a recent trip through these three small towns in the middle of Poland.
A bonus feature of this video is that is features a secret cut through to the Warsaw road from the end of the Nowy Tomysl to Strykow motorway - only possible for vehicles up to 10 tonnes!
is the URL link to the Foreigners Living in Poland discussion group I moderate. This is for chrissyr29 and her comments in the discussion area, but everyone is welcome!
Odkryj Łódzkie - zobacz, jakie jest piękne! #mistrzostwablogerow #visitpoland #polskibonturystyczny
Ta podróż przez województwo łódzkie może Was zaskoczyć. Przyroda, architektura, folklor, kultura tworzą unikatowe połączenie i czekają na odkrycie przez turystów szukających tego, co nieoczywiste.
Naszą podróż zaczniemy od malowniczego Ogrodu Romantycznego w Arkadii, by następnie przenieść się do takich miejscowości jak Poddębice, Inowłódz, Tomaszów Mazowiecki czy Drzewica. Fascynujące historie odkryje przed Wami Skansen Rzeki Pilicy, w której zatopione zostały tajemnice z okresu II wojny światowej. Pokażę Wam również koncert ludowego zespołu z Łowicza, a także projekt Folkowe Przystanki, który nawiązuje do polskiej sztuki ludowej.
Zobaczycie, że województwo łódzkie to również raj dla ceniących aktywny wypoczynek na łonie natury. Szlaki rowerowe, piesze czy kajakowe zadowolą każdego. Na koniec poznacie wspaniałe zwierzęta, które pomagają w leczeniu chorych dzieci.
Dajcie znać w komentarzach, jak Wam się spodobało Łódzkie :)
Znajdziesz mnie tutaj:
Instagram:
Facebook:
Blog:
Ten film powstał w ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów. #mistrzostwablogerow #visitpoland #polskibonturystyczny #wojewodztwolodzkie
Most H nad potokiem Wielonak. Brzeziny. Wojkowice. Zagłębie Dąbrowskie. Śląskie. Polska. Poland.
Zapraszam do oglądania i komentowania.
---------------------------------------------------------
Zachęcam do subskrypcji mojego kanału:
I encourage you to subscribe to my channel:
Playlista:
@kretesciezkipawelszulc1960
Most H nad potokiem Wielonak. Brzeziny. Wojkowice. Zagłębie Dąbrowskie. Śląskie. Polska. Poland.
Około 16,0 kilometra. Most nad potokiem Wielonak. W lewo Będzin Łagisza, Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. W prawo dawniej Brzeziny Śląskie, obecnie bocznica do Zakładu górniczego Wojkowice.
Po zmontowaniu filmu dotarłem do informacji, że Potok nazywany przeze mnie Wielonak nazywa się Wielonka. Czyli jest niezgodność między Mapy Google a innymi źródłami.
Gdzie leży prawda ?
#MostHnadpotokiemWielonak #Brzeziny #Wojkowice #Wielonak #torykolejowe #ZagłębieDąbrowskie #kretesciezkipawelszulc1960 #Śląskie #zabytek #wiaduktkolejowy #nasyp #potok #bocznica #mostH #Wielonka
Wawrzyszew z lotu ptaka | Warszawa (Jesień 2022) | LECE W MIASTO™ [4k]
Wawrzyszew z lotu ptaka | Warszawa
Wawrzyszew – dawna wieś, współcześnie osiedle oraz obszar Miejskiego Systemu Informacji położony na Bielanach, ograniczony ulicami Nocznickiego, Kasprowicza, Oczapowskiego, al. Reymonta oraz Wólczyńską, z uwzględnieniem Cmentarza Wawrzyszewskiego.
Początki Wawrzyszewa sięgają XIV wieku, osada została założona na prawie niemieckim, a od 1408 roku podlegała wójtowi Starej Warszawy z nadania księcia Janusza I Starszego. Dnia 20 sierpnia 1542 roku we wsi erygowano parafię św. Marii Magdaleny, a kościół ukończono w 1548 roku z fundacji nadwornego lekarza królewskiego, Baltazara Smosarskiego. W 1777 roku osada należała do benedyktynek, w 1794 roku została całkowicie spustoszona podczas insurekcji kościuszkowskiej (wieś została zdobyta 26 sierpnia).
Okolicę przecinał wówczas znaczący potok, wokół którego znajdowały się liczne tereny podmokłe, sytuacja zaczęła się zmieniać w 1819 roku, kiedy okoliczne tereny przejął Instytut Agronomiczny i przeprowadził szeroko zakrojone prace melioracyjne, prowadząc hodowlę owiec oraz zakładając stawy. W odradzającej się osadzie istniał także dwór otoczony kanałami i stawem, we wsi w 1827 roku w 11 domach mieszkało 138 osób. W 1830 roku założony został Cmentarz Wawrzyszewski. Po zamknięciu Instytutu okoliczne obszary zostały wydzierżawione, pod koniec XIX wieku stanowiły one własność carskiego generała A. Patkulowa, wówczas powstał też Fort II Wawrzyszew oraz pola wojenne. W 1909 roku, w wyniku parcelacji dóbr Wawrzyszew, część terenów weszła w ręce rodziny Chomiczów, z których inicjatywy powstała tu filia gospodarstwa ogrodniczo-nasiennego „Braci Chomicz”, dając zaczątek późniejszej Chomiczówce.
W 1919 roku w osadzie znajdowało się 40 domostw, zlokalizowana ona była wzdłuż drogi do Mościsk (dziś ul. Wólczyńska), w rejonie współczesnych ulic Wolumen i Kwitnącej (istniejących wówczas jako drogi). Wieś rozwinęła się w okresie międzywojennym, a w skład miejscowej parafii weszły tereny rozbudowywanych Bielan (Zdobycz Robotnicza). W 1934 roku w osadzie znajdowały się 92 domostwa, ponadto wykształcił się podział na „Stary Wawrzyszew” (w rejonie współczesnej ul. Wólczyńskiej i ul. Wolumen) oraz „Nowy Wawrzyszew” (w rejonie współczesnej ul. Kwitnącej i ul. Księżycowej. Ponadto na północ od wsi wykształciła się osada Brzeziny.
W 1939 w pobliżu powstało Lotnisko Młociny, podczas kampanii wrześniowej w okolicy toczyły się zacięte walki, do dużych bitew doszło między innymi 11 września i 21 września 1939 roku. Podczas okupacji lotnisko Młociny obsadzone było przez Niemców, stało się ono celem kilku ataków polskiego podziemia jeszcze przed wybuchem powstania warszawskiego (3 maja 1944 roku udało się zniszczyć kilka niemieckich samolotów), jak i 2 sierpnia 1944 roku – ten atak zakończył się niepowodzeniem, a w wyniku niemieckiego odwetu 3 sierpnia wieś została wysiedlona i spalona, zginęło około 30 mieszkańców. Zniszczenia najbardziej dotknęły Stary Wawrzyszew, Niemcy dużo łagodniej obeszli się z Nowym Wawrzyszewem oraz Brzezinami.
W 1951 roku Wawrzyszew został w całości włączony w granice Warszawy, jednak w okolicy nadal nic się nie zmieniło – dawną osadę podzielono na „Wawrzyszew” (rejon ul. Wólczyńskiej), „Brzeziny” (rejon ul. Wolumen i Wajdeloty) oraz „Chomiczówka” (rejon ul. Kwitnącej i Księżycowej), dominowała niska zabudowa typu wiejskiego. Dotarły tutaj także wkrótce autobusy linii 110, 121 (początkowo Y) i 142. Sytuacja urbanistyczna uległa zmianie dopiero w latach 70. XX wieku, kiedy to wyburzono zdecydowaną większość okolicznej zabudowy w związku z budową nowych osiedli mieszkaniowych – „Wawrzyszew” (1973-1978, według projektu Ryszarda Tomickiego) oraz „Chomiczówka” (ok. 1975, według projektu Haliny Drzewiczewskiej), w które wkomponowano częściowo dawne elementy: Stawy Brustmana, Cmentarz Wawrzyszewski czy Kościół św. Marii Magdaleny. W 1994 roku Wawrzyszew wszedł w skład Bielan, natomiast w 2008 roku otwarto stację metra Wawrzyszew.
▸ Socialmedia:
YouTube:
Facebook:
Website:
▸ Music:
Epidemic sound:
▸ Współpraca, licencje na materiały oraz zapytania biznesowe:
✉️ lecewmiasto@gmail.com
00:00 Intro
00:20 Wawrzyszew - Warszawa
Copyright © Lecewmiasto | All rights reserved
#Warszawa #jesien #Wawrzyszew
Trzy podlaskie kościoły: Krypno Kościelne, Korycin, Giby (4K/UHD)
Trzy podlaskie kościoły: Krypno Kościelne, Korycin, Giby (4K/UHD)
Video - Marek & Ewa Wojciechowscy
Music: MANCY from the site:
Brzeziny –Zawrat ∆ hiking trails ∆ 3d-trail.com/poland/
more information on
#3Dletsgooutdoors #3Dnature #3Dtrail
trasa prejazdu (km) 10,5 / czas trwania podróży/przejazdu (godz.) 3:50 / wznoszenie (m) 1164/ zniżanie (m) 24
Poland, more videos at or
Zawrat i Świnica, ostatni raz byłam tutaj 10 lat temu #shorts #mountains
Zawrat i Świnica. Ostatni raz byłam tutaj 10 lat temu. Co się zmieniło od tego czasu? Szlak jest teraz jednokierunkowy na odcinku Zawrat - Świnica, więc w drugą stronę nie można iść. Start, Brzeziny, bo jest jakoś przyjemniej niż z Kuźnic, plus obecnie nie kasują tam za parking. Obowiązkowy przystanek - Murowaniec, potem szlakiem niebieskim do Stawu Gąsienicowego. Wejście na Zawrat z tej strony jest dużo trudniejsze niż z Doliny Pięciu Stawów. Jest tu wiele miejsc z ekspozycją, skały są często mokre i śliskie. Szlak z Zawratu na Świnicę jest bardzo ciekawy, dużo ekspozycji i dużo żelastwa. Na samej Świnicy jest mało miejsca, ale widoki 10 na 10. Bonusowy szczyt - Kasprowy Wierch. Pech chciał, że zaczęło padać, więc wybaczcie, ale tym razem końcówki nie nagrałam.
Tatry: Brzeziny - Murowaniec - Wolarczyska - Rówień Waksmundzka - Psia Trawka - Brzeziny
Wg mojej oceny, szlak nie należy do widokowo urokliwych. Pomijając punkt Murowańca, skąd rozpościerają się widoki m.in. na Kasprowy Wierch, pozostała część szlaku prowadzi przez lasy. Oczywiście gdzieś tam kilka punktów widokowych się znalazło, ale porównując je z pozostałymi tatrzańskimi szlakami, jest ich stosunkowo mało. Plusy? Szlak idealny na warunki zimowe, trasa mało oblegana przez turystów, tak więc można jeszcze w Tatrach znaleźć miejsca gdzie można poczuć w odosobnieniu bliskość natury :-)
Długość trasy: 18 km
Czas przejścia: ok 6h 30 min.
Wycieczka po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich KTP Salamandra PTTK Łódź/Tour the Landscape Park
PL: Relacja z wycieczki po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich na trasie Brzeziny - Uroczysko Tadzin-Szymianiszki - Grzmiąca - Las Janinowski - Rezerwat Parowy Janinowskie - Stare Skoszewy, która odbyła się w dniu 14.04.2024 roku. Wycieczkę zorganizował Klub Turystów Pieszych Salamandra działający w ramach Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Wędrując z przewodnikiem poznaliśmy historię miasta Brzeziny, cmentarza Żydowskiego w Brzezinach, walk w czasie I i II wojny światowej w Uroczysku Tadzin-Szymaniszki, dawnego młyna na rzece Mrożyca, zabytkowej leśniczówki w Tadzinie oraz wsi Grzmiąca. Zachwycaliśmy się krajobrazami doliny rzeki Mrożycy w Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym Górna Mrożyca, w Uroczysku Tadzin-Szymaniszki oraz strefy krawędziowej Wzniesień Łódzkich w rejonie wsi Grzmiąca. Przemierzyliśmy największy las bukowy na terenie środkowej Polski objęty ochroną w formie Obszaru Natura 2000 Buczyna Janinowska. Największą atrakcją wycieczki było przejście labiryntami w Rezerwacie Parowy Janinowskie gdzie największa głębokość dochodzi do 8 metrów. Pokonaliśmy dystans 18 kilometrów obcując ze wspaniała przyrodą zachwycając się pięknymi krajobrazami. Wycieczkę prowadził Sylweriusz Kawczyński. Zapraszam do udziału w naszych wycieczkach, które odbywają się w każdą niedzielę przez cały rok. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Informacje o wycieczkach można znaleźć na profilu KTP Salamandra na Facebook.
EN: Report on a trip in the Lodz Heights Landscape Park on the route Brzeziny - Tadzin-Szymianiszki Wilderness - Grzmiąca - Janinowski Forest - Janinowski Steam Reserve - Stare Skoszewy, which took place on 14.04.2024. The trip was organised by the Salamandra Hikers' Club operating within the Łódź Branch of the Polish Tourist Country-Lovers' Society. Hiking with a guide, we learned about the history of the town of Brzeziny, the Jewish cemetery in Brzeziny, the battles of World War I and World War II in the Tadzin-Szymaniszki Wilderness, the former mill on the Mrożyca River, the historic forester's lodge in Tadzin and the village of Grzmiąca. We admired the landscapes of the Mrożyca River valley in the Upper Mrożyca Nature and Landscape Complex, in the Tadzin-Szymaniszki Wilderness and the Lodz Heights edge zone in the area of the village of Grzmiąca. We traversed the largest beech forest in central Poland protected in the form of the Natura 2000 Area Buczyna Janinowska. The biggest attraction of the trip was walking through labyrinths in the Parowy Janinowskie Reserve, where the greatest depth reaches 8 metres. We covered a distance of 18 kilometres, communing with magnificent nature and delighting in beautiful landscapes. The trip was led by Sylweriusz Kawczyński. You are welcome to join our excursions, which take place every Sunday throughout the year. Participation in the tours is free of charge. Information about the excursions can be found on KTP Salamandra's Facebook profile.
The famous Golden Polish Autumn - Łazienki Królewskie /Royal Baths Park/ - Warsaw - Poland
Łazienki Królewskie, called the happiest place in Warsaw, is the summer residence of King Stanisław August Poniatowski.
Beautiful in autumn ....
Słynna Złota Polska Jesień - Łazienki Królewskie - Warszawa - Polska
Łazienki Królewskie, nazywane najszczęśliwszym miejscem w Warszawie, to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Przepiękne jesienią ....
Więcej na mojej stronie:
Kaszuby: Dwa oblicza Kaszubskiego Szpërka w Rewie
Kaszubski Szpërk, najprościej mówiąc, to taki cypel w miejscowości Rewa, który wbija się na około kilometr w Zatokę Pucką dzieląc jej wody w taki sposób, że po jednej stronie mamy łagodne fale, a po drugiej stronie silny wiatr.
Tworzy to bardzo ciekawą mieszankę dla poszukujących spokoju oraz dla amatorów sportów wodnych. Zachody słońca w połączeniu z szalonymi wind- i kite-surfingowcami w Rewie są fenomenalne!
Więcej informacji o Rewskim Cyplu, Rybitwiej Mieliźnie i fenomenalnych zachodach słońca znajdziecie w naszej relacji:
Chcesz poznać więcej takich miejsc? Dołącz do Ruszaj w Drogę!
---
Zapraszamy na naszą stronę:
Ruszaj w Drogę to odkrywanie i promowanie regionów i atrakcji Polski. Mieszanka inspirujących miejsc, ciekawych historii i pozytywnych emocji. Komentujemy bieżące wydarzenia, wyszukujemy fenomenalne inicjatywy i wspieramy ludzi z pasją.
---
Ruszaj w Drogę (trans: Hit the Road!) is about discovering & exploring tourist attractions of Poland. Variety of inspiring places, interesting stories and positive emotions. Visit our website :)
---
Music:
- Kevin MacLeod (incompetech.com) - Covert Affair
[distributed &Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
- Jeris (VJ Memes) feat. KungFuFrijters - Peace Love Soul
[distributed &Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0
Atrakcje ziemi Łódźkiej
Atrakcje Ziemi Łódzkiej, czyli wybrane miejsca z regionu który powinno się odwiedzić plus trochę miasta Łodzi. Szybki przegląd bo ciekawych miejscach z województwa Łódzkiego.
Biebrzański Park Narodowy - SPEKTAKULARNER ujęcia z drona 4K
👉👉 Subskrybuj Kanał:
👉👉 FACEBOOK:
Biebrzański Park Narodowy to jeden z 23 parków narodowych Polski, utworzony 9 września 1993. Największy Park w Polsce o powierzchni 592,23 km², położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Siedziba Parku znajduje się w Osowcu-Twierdzy, gmina Goniądz.
Położenie
Obejmuje dolinę Biebrzy począwszy od ujścia Niedźwiedzicy do Biebrzy, a skończywszy na ujściu Biebrzy do Narwi. Niemal cały bieg Biebrzy znajduje się na terenie parku (ok. 155 km). Ochronę tego terenu zapoczątkowano w latach międzywojennych, tworząc dwa rezerwaty: Czerwone Bagno (w zmienionych granicach istniejący do dziś) oraz Grzędy.
Walory przyrodnicze
Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego spotyka się zbiorowiska wodne, bagienne, torfowiskowe, szuwary, a także zbiorowiska leśne (olsy, brzeziny, łęgi). Szczególnie cenna jest duża grupa zbiorowisk mechowiskowych, zawierających liczne gatunki rzadkie i reliktowe (brzoza niska, wierzba lapońska, gnidosz królewski), zanikające w innych częściach kraju.
Szata roślinna odznacza się ogromną różnorodnością, wysokim stopniem naturalności i obecnością wielu rzadkich gatunków, jak storczyki (storczyk krwisty, obuwik pospolity, podkolan biały, kruszczyk rdzawoczerwony, kruszczyk szerokolistny, tajęża jednostronna), rosiczki (rosiczka okrągłolistna, rosiczka długolistna), widłaki (jałowcowaty, goździsty, wroniec).
Na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego występuje 49 gatunków ssaków, 271 gatunków ptaków, 36 – ryb, 12 – płazów, 5 – gadów. Bezkręgowce są reprezentowane przez ponad 700 gatunków motyli, 448 gatunków pająków, ponad 500 gatunków chrząszczy, 19 gatunków pijawek oraz 42 gatunki chruścików.
Na Bagnach Biebrzańskich gniazduje wiele gatunków ptaków związanych ze środowiskiem bagiennym. Występują tu izolowane stanowiska lęgowe gatunków borealnych, a także gatunków, których centrum zasięgu geograficznego znajduje się w strefie tajgi i tundry. Ponadto Kotlina Biebrzańska ma ogromne znaczenie dla wielu gatunków ptaków żerujących oraz wypoczywających w czasie corocznych wędrówek. Dla ptaków siewkowatych, wymagających rozległych, podmokłych obszarów, Biebrza stanowi jedną z najważniejszych ostoi w Europie Środkowej.
Najbardziej charakterystyczne lęgowe gatunki ptaków to: batalion (widoczny w emblemacie parku), wodniczka, bekasik, dubelt, kszyk, kulik wielki, biegus zmienny, żuraw, rybitwa białoskrzydła i białowąsa, puchacz, orlik krzykliwy oraz sowa błotna.
Najbardziej charakterystycznym ssakiem Biebrzańskiego PN jest łoś[3], dla którego park jest największą ostoją w Polsce. Ich liczebność wynosi tu około 400 sztuk[9].
Atrakcje turystyczne
Bagno Ławki
Obszar ochrony ścisłej Czerwone Bagno
Uroczysko Grzędy
Carska Droga
Goniądz – rynek
Twierdza Osowiec położona na terenie m. Osowiec-Twierdza
Góra Strękowa nad Narwią koło Wizny
#Biebrzański #ParkNarodowy #Polska
TEMATY:
Biebrzański Park Narodowy - SPEKTAKULARNER ujęcia z drona 4K
Parki Narodowe w Polsce
Podlasie
Atrakcje na Podlasiu
Rzeka Biebrza
Polska z drona
Polska widziana z powietrza
Polska z lotu ptaka
Narew, rzeka Narew
Ochrona przyrody w Polsce
Województwo Podlaskie
Morskie Oko leśniczego Grzegorza Bryniarskiego (Obwody Ochronne TPN 4/10)
Posłuchajcie, co leśniczy Grzegorz Bryniarski opowiada o swoim królestwie! 🙌 Obwód Ochronny Morskie Oko jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Tatrzańskim Parku Narodowym. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że między innymi podczas halnego, szlak prowadzący z Palenicy Białczańskiej do jeziora, może być niebezpiecznym miejscem.
🎥 Film zrealizował Zespół Aktywnej Edukacji. Rozmawia Tomek Zając z Tatrzańskiego Parku Narodowego.
#morskieoko
Kościelec 2155 M - Tatry
Z parkingu Brzeziny - Doliną Suchej Wody przez Murowaniec i Karb na Kościelec 2155 M w czasie 3 godzin i 15 minut w lipcowy poranek.
Na szczycie o godz. 07:15 .
Moja trasa:
A climb in High Tatra in Poland on a peak called:
Kościelec 2155 M
ORLA PERĆ - Murowaniec - Zawrat - Krzyżne - Tatry Wysokie (Drabinka, Kozi Wierch, Granaty) 09.2020
⬇️ PRZYDATNE INFORMACJE PONIŻEJ ⬇️
Aktualny kod zniżkowy na - 15% na wszystkie produkty w sklepie
👉 HEJNAPOLE15 👈
✅ Jeśli Ci się podoba to co robimy, możesz nas wesprzeć nas przez portal PATRONITE:)
Każdą przekazaną kwotę, wykorzystamy na rozwój kanału!
🏆
☕Jeśli wolisz jednorazowe wsparcie, bez rejestracji, (wystarczy blik lub zwykły przelew), to możesz postawić nam wirtualną kawę klikając tutaj ➡️ buycoffee.to/napole
- Zapraszamy na najtrudniejszy szlak Tatr. Długi, wyczerpujący, niebezpieczny, z pięknymi widokami i wrażeniami, które zostaną na całe życie! Orla Perć!
Po nocy w Murowańcu udaję nad Czarny Staw Gąsienicowy, następnie na Zawrat. Przez najbliższe 5 godzin będę poruszał się po jedynym takim szlaku w Tatrach słynnej i niesamowitej Orlej Perci. Po dojściu do jej końca - Krzyżnego, czeka jeszcze mozolne zejście do Doliny Pańszczycy, przejście na Halę Gąsienicową i zejście Doliną Jaworzynki do Kuźnic.
🕚 Wycieczka zajęła mi 11h godzin. - Przejście całej trasy wg znaków zajmuje ok 13 godzin.
🚶♀️ Trasa mierzy ok. 21 km. 🚶♂️
↗ Przewyższenie trasy to ok. 1542m
🗺️ Mapa trasy:
FILMY Z PRZEJŚCIEM CAŁEJ TRASY w 360°
✅ Zasubskrybuj:
To jest ważna informacja dla nas, że film się podobał i daje nam motywację do tworzenia nowych treści :)
✅ 🅸🅽🆂🆃🅰🅶🆁🅰🅼
✅ 🅵🅱
✅ Zapisz się do naszej grupy! Chwal się zdjęciami, wymieniaj opiniami!
📍Zobacz mapę z naszymi filami!🗺️
👕💵Kup naszą koszulkę!
Szczegóły na stronie ➡️
------------------------------------------------------------------------------------------------------
0:00 Wstęp
0:55 Murowaniec - Zawrat
6:04 Zawrat - Kozia Przełęcz (drabinka)
10:57 Kozia Przełęcz - Kozi wierch
17:04 Kozi wierch - Zadni Granat
21:52 Zadni Granat - Skrajny Granat
25:30 Skrajny Granat - Krzyżne
36:17 Krzyżne - Murowaniec
39:59 Murowaniec - Kuźnice
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sprzęt, którym używam:
Program do montażu: DaVinci Resolve Studio -
📷 Sony A6600:
🔭 Obiektyw Sigma 30mm 1.4:
🔭 Obiektyw Sony 10-18
🔭 Gimbal DJI Ronin SC-2
📽️ Kamera GoPro Hero 8:
📽️ Kamera GoPro MAX 360°:
🗂️ Karta pamięci: Samsung EVO PLUS:
🔭 Gimbal Feiyu-Tech G6:
🎤 Mikrofon: Trust Emita Plus:
🪖 Kask niebieski:
🚁 Dron Mavic Mini:
🥾 Buty męskie: Salomon X Chase Mid Gtx Gore Tex:
🥾 Buty damskie: Garmont Dragontail Lt Lady Gtx:
Klikając w te linki, wspierasz mój kanał.
Aplikacja tworząca animację trasy:
=============================
Muzyka:
Through different eyes - instrumental - Chptrs
Immanuel - Tony Anderson
3 am - Alex & Tokyo Rose
Daybreak - Traveler
The wraith - Tokyo Rose
Indigo Hope part 3 - Tolo
Another day - instrumental - Kaina
Red Sky (feat. Matt Huber) by Josh Hoover
Shadows - instrumental - Canyon City
#orlaperc #zawrat #malykoziwierch #koziaprzelecz #koziwierch #granaty #kozieczuby #krzyzne #murowaniec #dolinapanszczyca #drabinka
Murowaniec| Hala Gąsienicowa| Akcja Ratownicza #Shorts
#tatry #Shorts
Stryków - POLAND 2019 Road Trip DASHCAM WWW.TOFIL.NET
🏅 £1.00 Donation Click here 👉 💻 WWW.TOFIL.NET 👉 REC DATE A.D. 2019 #tofil
🚐 MOVIES MAP 👉
🐤 Twitter: 👉
#Stryków
3D-Trip: Schron bojowy ppanc. Nr 47 [Piekary Śląskie, Poland]. 2023-01-07
3D-Trip: Schron bojowy ppanc. Nr 47 [Piekary Śląskie, Poland]. 2023-01-07
Obszar Warowny Śląsk
POLUB 3D-TRIP NA FACEBOOKU
ZASUBKRYBUJ NA YOUTUBIE
@OloFilm
Zejście z Przełęczy Krzyżne do Doliny 5 Stawów