This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more

10 Best place to visit in Stavyshche Ukraine

x

Осівці Osivtsi Йосипівка Yosypivka Ставище Stavyshche Брусилів Brusyliv Україна Ukraine 13.10.2014

Der Weg ist das Ziel... komm fahr mit in meinem Goggomobil =G=
Sightseeing in Krisenregionen, Armenviertel, Bürgerkriegsgebieten.
Along radioactive Death-Zones, MOAs, No-Go and Civil-War Areas.
x

Довжик Dovzhyk Житомир Zhytomyr Глибочиця Hlybochytsya Україна Ukraine 13.10.2014

Der Weg ist das Ziel... komm fahr mit in meinem Goggomobil =G=
Sightseeing in Krisenregionen, Armenviertel, Bürgerkriegsgebieten.
Along radioactive Death-Zones, MOAs, No-Go and Civil-War Areas.
x

СТАВИЩЕ у спогадах євреїв ✡ Презентація книги у Ставищенському краєзнавчому музеї

Презентація книги «Ставище у спогадах євреїв» у Ставищенському краєзнавчому музеї, 06.05.2017, смт Ставище Київської області (Ставище-Київ, 2017; доступно в Google Books:

Первісно Ставище (історично «Ставища») з’явилося як військовий гарнізон для охорони заселюваних земель «і доріг за Білою Церквою». Якщо у 17 сторіччі Ставище було українським козацьким містечком, то вже у 18 сторіччі сюди стали прибувати й інші національності. В Люстрації 1765 року в Ставищі налічували 61 осілого єврея, що складало незначну частку населення. Та все змінилося, коли містечко 1774 року в складі Білоцерківського староства перейшло у володіння польських магнатів Браніцьких гербу Корчак. Саме вони сприяли розвою єврейського життя у Ставищі зокрема.
У 1840-х роках Київська губернія займала передостаннє місце в Україні за рівнем розвитку економіки. Однак уже до 1860-70-х років губернія за статистикою здійнялася на перші позиції. Маючи підприємницький хист та усвідомивши необхідність економічних змін, Браніцькі шукали шляхи для розвитку ринкових відносин. 1806 року вони офіційно дозволили єврейській громаді селитися в Білій Церкві. Окрім того, Браніцькі надавали євреям будівельні матеріали та безвідсоткові позики на 15-20 років. Такі самі привілеї отримували євреї і в Ставищі.
За даними Ставищанського єврейського товариства (Нью-Йорк), у 1847 році в містечку проживало 1411 юдеїв. У статистичному виданні «Списокъ населенныхъ мѣстъ Кiевской губернiи Таращанскаго Уѣзда 1-го Стана» за 1866 рік у Ставищі проживали (осіб): малороси — 1708, великороси — 6, поляки — 196, німці — 16, євреї — 1752. А під час Першого загального перепису населення Російської імперії 1897 року в Ставищі виявлено: православних — 3952, юдеїв — 3917, інших — 317.
Тобто за півстоліття кількість євреїв у Ставищі зросла ледь не втричі. І на початку 20 сторіччя чисельність євреїв дедалі збільшувалася. Але згодом розпочався зворотній процес: 1918-1920 — погроми і, як наслідок, масова еміграція євреїв.

P. S.: Спогади про Ставище початку 20 сторіччя та про події 1918-1920 років єврейська громада у Нью-Йорку зібрала й видала 1961 року в Тель-Авіві (ред. Арон Вейссман, доступно в Нью-Йоркській публічній бібліотеці:
Значно пізніше, у 1990-х роках, Книгу Пам’яті Ставищ перекладено англійською мовою (доступно:


00:00 Вікторія Бурлака: Тема зустрічі
00:46 Артур Шехтер: Передмова (читає Олена Берідзе)
03:23 Історія видання спогадів про Ставище мовою їдиш, англійською та українською
04:46 Сергій Плахотнюк про свій шлях до перекладу спогадів євреїв українською
07:19 Віктор Хіменко (С.-Петербург) — ентузіаст дослідження історії Ставища
08:49 Міла Дивінська — заступниця голови єврейської громади Ставища
10:22 Лариса Пацеля про книги з історії Ставища у фондах бібліотеки
x

Анета Aneta Майстрів Maistriv Новоград Волинський Novohrad Volyns'kyi Україна Ukraine 13.10.2014

Der Weg ist das Ziel... komm fahr mit in meinem Goggomobil =G=
Sightseeing in Krisenregionen, Armenviertel, Bürgerkriegsgebieten.
Along radioactive Death-Zones, MOAs, No-Go and Civil-War Areas.
x

Sara Gordon, Germany, about Stavyshche Town & its Museum

July 11, 2021, in the town of Stavyshche came two tourists from Germany to see the homeland of their ancestors.
Sara Gordon is looking for her family genealogy.
The family of Boguslawsky's changed its name to Bogeaus upon entering the USA.

Занедбана Винарівська церква 1895 року

Вікіпедія натякає, нібито церкву в селі Винарівка збудував у 1895 або 1902 році архітектор Володимир Ніколаєв.

Володимир Перерва у своїй книзі «Історія шкільництва…» зауважує:
Осередком духовного та освітнього життя села довгий час була церква св. апостола Іоанна Богослова. Саме при ній протягом майже ШЕСТИ ДЕСЯТИЛІТЬ досліджуваного періоду діяла церковнопарафіяльна школа, котра вирвала з пітьми неуцтва сотні місцевих дітей.
Приходський навчальний заклад при місцевому храмі було засновано в 1860 р. настоятелем парафії о. Іоанном Олександровичем Пленецьким. Школа в перші роки свого існування перебувала у власній оселі свого засновника і в ній навчалося до двох десятків школярів – наприклад, у 1863 р. в ній налічувалося 10 хлопчиків та 7 дівчаток. В цей час школа лише становилася як установа.
Оскільки фундатор шкільної справи був людиною хворобливою, то вже в 1867 р. його єпархіальна влада відправила поправляти здоров'я, а до войнарівської парафії та школи було призначено наступного наставника – священика о. Павла Тимофійовича Руткевича. За його наставництва, котре тривало майже півтора десятиліття (з 1867 по 1880 роки) шкільна справа в селі пішла значно краще. Школа стала перебувати в будинку одного з причетників. Станом на 1872 р. в ній навчалося 38 першокласників та 6 першокласниць. Крім того, священик був непогано знайомий з «домашньою педагогікою», оскільки був батьком 5 дітей.
Після його переведення до іншої парафії школа с. Винарівки помітно занепала – в ній різко скоротилося число школярів. З 1880 р. навчальним закладом став керувати священик о. Іларіон Іоаннович Бажановський. Він відав школою 9 років і за його наставництва у 1884 р. в школі стало навчатися лише 15 хлопчиків та 6 дівчаток.
Серед інших наставників парафії та школи тогочасної Войнарівки слід відзначити священика о. Костянтина Васильовича Гдєшинського. Він прибув до села в 1892 р. вже досвідченим пастирем у вельми поважному віці і був директором школи рівно 15 років. За його наставництва в розвитку освіти в селі відбулися позитивні зрушення. Насамперед, школа стала утримуватися не лише місцевими прихожанами, але й Київською єпархіальною училищною радою, що позитивно вплинуло на кількість школярів. Станом на 1906 р. в школі нараховувалося 35 першокласників та 13 першокласниць.
З 1907 р. школою с. Войнарівки опікувався вже інший настоятель – о. Павло Миколайович Сергєєв. В період його наставництва школа стала перебувати в споруді сільської управи. Очевидно, приміщення було досить просторим – школа стала двокомплектною (тобто, в ній з'явилися паралельні класи). У 1910 р. в навчальному закладі налічувалося 69 учнів та 14 учениць – школа була в апогеї свого розвитку.
Останнім дореволюційним наставником войнарівської школи став о. Іоанн Демидовський, котрий прибув сюди в 1915 р. ще зовсім молодим. В цей час вже йшла І світова війна і школа знову дещо занепала – того ж таки 1915 р. в ній навчалося 60 хлопчиків та 10 дівчаток. При цьому відзначалися і позитивні зрушення – в школи перед самою війною з'явилося окреме приміщення для шкільних занять. Продовжував існувати поділ школи на два паралельні класи.
В такому стані зустріла єдина в селі школа радянську добу.
У Винарівці 1872 року померла Марфа Іванівна, мати Лаврентія Похилевича, автора «Сказанія о населенныхъ местностяхъ Кіевской губерніи или статистическія, историческія і церковныя заметки о всехъ деревняхъ, селахъ, местечкахъ и городахъ, въ пределахъ губерніи находящихся» (К., 1864).

Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:


Ось де ще є «Ставищенські стайні» 🐎 усі гіперпосилання🤝

Кіно про Облогу Ставищ 1664 року 🎥
15 хв у Стайнях - інтерв'ю зі ставищанами 🎤
Відео з історії Ставища ✍
Візитівка Ставищенського парку 🌳
Аудіогід польською спадщиною Ставища 🎧
Книга Ставище у спогадах євреїв 🕎
Telegram 👾
Facebook ♾️
Twitter 🕊

Біопарк ЗОЛОТИЙ ФАЗАН | Ставище–Київ 130 км | Ціни | Сюжет «Факти ICTV» 2021 рік ☀ ☁ ☂ ☃

Ставище зоопарк ☀ ☁ ☂ ☃ знімальна група @FaktyICTVchannel натрапила на біопарк «Золотий фазан».

Адреса: село Вишківське, вул. Партизанська, 21, Ставищенська селищна рада, Білоцерківський район, Київська область.

Територія 10 гектарів, облаштована протягом 14 років.

Тут живуть сотні тварин та яскравих птахів. Також для туристів — оздоровлення бджолами, трав’яний чан, риболовля та смачна кухня. Понад 30 видів тварин та до 100 різновидів птахів, зокрема 17 видів фазанів.

Вхід 150 грн для дорослих і 80 грн для дітей.

Два двокімнатні котеджі: ціна в будні 1500 грн/доба зі сніданком.

Авторка — Тетяна Безпалюк, оператор — Дмитро Строкач.
Сайт — База відпочинку «Золотий фазан»:

Першоджерело відео:

Бродилка Ставищем 2011 року у форматі 3gp

Бродилка Ставищенським парком 6 січня 2011 року та прохід католицьким кладовищем із коментарями - зйомка на телефон у форматі 3gp

00:00 Колишній кінотеатр ЗІРКА
00:40 у Ставищенський парк
03:10 про сосну ЛІРУ, яка впала
06:31 Католицьке кладовище Ставища
06:42 Kazio Szczawiński (✝1900)
07:15 Władysława Szyszkowska (✝1910)
07:45 Erazma Horoch z Olszanskich (✝1887)

Горох Еразма з Ольшанських: «Тысяча восемсотъ восемьдесятъ седьмаго года Октября двѣнадцатаго дня въ М. Ставищахъ умерла Эразмина, урожденная Ольшанская, Горохъ, от рака на лицѣ, была причащена Св. Таинъ. Дворянка, вдова по умершемъ Іосифѣ Горохъ, имѣвшая отъ роду шестдесятъ семь лѣтъ, оставила сына: двуименнаго Вацлава-Юлiуша.
Тело ея ксендзъ Iосифъ Бѣлинскiй, Настоятель Ставищского Костёла сего месяца на Приходскомъ кладбищѣ похоронилъ.» - такий запис зберігся у Метричній книзі костелу Ставища за 1887 рік.
Зі Сповідних розписів костелу Ставища 1880 року^ дворянин лікар Горох Вацлав, 29 років, зі своїми рідними й близькими:
• батьком Йосифом, 71 років;
• матір’ю Еразмою (з Ольшанських), 60 років;
• племінницею Карпович Людвигою, 11 років;
• іноземкою, вдовою Конера Варварою (дівоче Краль), 45 років.
Тобто Еразма Горох є матір’ю лікаря Вацлава Гороха, якого граф Браніцький запросив працювати у свою лікарню. 1880 року молодий лікар ще холостякував. А 18 років потому, 1898 року, 44-річний Вацлав Горох жив із сім’єю:
• дружиною Амелією Табенцьких, 28 років;
• сином Йосифом, 9 років;
• сином Костянтином, 5 років;
• дочкою Марією, 10 місяців.
Якщо шукати ще, то лікаря Гороха згадано в книзі «Ставище у спогадах євреїв». Емігрант зі Ставища Доб Самет згадував: «Не пригадаю, який саме рік, але то було напередодні Нового Року. Мої дві сестри та я переховувалися в домі лікаря Гороха. Батьки з моїми братами сховалися в домі Дабитського, лікаревого кухаря. То був час, коли більшовики переслідували денікінців. Проходячи Ставища, велика група денікінців зупинилася на постій у домі доктора Гороха. Побачивши мене, вони запитали, хто я. А я був одягнений, як неєврейська дівчинка. Дружина Гороха відповіла, що я — польська швачка, яка працює у неї. Тож усі офіцери принесли мені полатати їхні штани. Я з сестрами без остраху сидів на печі. Офіцери бачили, як я латав їхні штани, колючи собі пальці. Але вдовольнилися моєю роботою, навіть дали гостинці. Наступного дня прибули більшовики — денікінці полишили Ставища. Мої сестри та я залишалися в домі лікаря Гороха. Його дружина звернулася до мене: “Я врятувала тебе від денікінців, а ти врятуй мене від більшовиків”. (Але як я міг це зробити?) Вона продовжила: “Зрештою, більшовиками керують євреї”».

Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:


Ось де ще є «Ставищенські стайні» 🐎 усі гіперпосилання🤝

Кіно про Облогу Ставищ 1664 року 🎥
15 хв у Стайнях - інтерв'ю зі ставищанами 🎤
Відео з історії Ставища ✍
Візитівка Ставищенського парку 🌳
Аудіогід польською спадщиною Ставища 🎧
Книга Ставище у спогадах євреїв 🕎
Telegram 👾
Facebook ♾️
Twitter 🕊

Успіх козячих ферм · Ukraїner

Читайте детальніше:

В центральній частині України, на Наддніпрянщині, десятки фермерів майже одночасно вирішили відродити козівництво. На родинних фермах «Золота коза», «Бабині кози», «Лісова ферма» та «Пані Коза» впроваждують цей вид фермерства, який почав активно розвиватися в Україні від початку 2000-х років. Фермери вирощують кіз, виготовляють різні види сиру з козячого молока та розвивають зелений туризм. Більшість із них тривалий час проживали у містах, але залишили усе, аби віднайти себе у сільській місцевості, серед природи і натуральних продуктів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ
На YouTube:
Facebook:
Telegram:
Instagram:
Twitter:

ПІДТРИМАЙТЕ НАС


Більше матеріалів на сайті:

Колгоспні знаки сіл Ставищенського району - 1960-70-ті роки

В'їзні знаки сіл Ставищенського району з назвами колгоспів (УРСР).
Фото Олексія Семенченка (1921-1989).

У Ставищенському районі був 21 колгосп. До називання цих колективних господарств комуністи підходили з особливим ентузіазмом:
1. Антонівка — імені Котовського
2. Бесідка — імені Щорса
3. Брилівка — «Праця Леніна»
4. Василиха — імені Чапаєва
5. Винарівка — «Прапор комунізму»
6. Гейсиха — «Авангард»
7. Гостра Могила — «росія»
8. Журавлиха — «Червона зірка»
9. Іванівка — «Прогрес»
10. Красилівка — «Ленінський шлях»
11. Кривець — імені 1 Травня
12. Попружна — імені Чкалова
13. Розкішна — імені XXII з’їзду КПРС
14. Розумниця — імені ХІІІ-річчя Жовтня
15. Сніжки — «Дружба»
16. СТАВИЩЕ — імені ХХ з’їзду КПРС (утворений шляхом об’єднання 1956 року з колгоспів ім. Ворошилова, ім. Будьонного та «Комунар»)
17. Станіславчик — імені Калініна
18. Стрижавка — «Шлях до комунізму»
19. Торчиця — «Переможець»
20. Юрківка — «Дружба»
21. Ясенівка — «Арсенал»

Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:


Ось де ще є «Ставищенські стайні» 🐎 усі гіперпосилання🤝

Кіно про Облогу Ставищ 1664 року 🎥
15 хв у Стайнях - інтерв'ю зі ставищанами 🎤
Відео з історії Ставища ✍
Візитівка Ставищенського парку 🌳
Аудіогід польською спадщиною Ставища 🎧
Книга Ставище у спогадах євреїв 🕎
Telegram 👾
Facebook ♾️
Twitter 🕊
x

213 днів після буревію. Ставищенський парк

Як виглядає 167-літній Ставищенський парк-пам'ятка після прибирання в ньому дерев, повалених буревієм 26 липня 2023 року.

00:00 Зрізане «Дерево відпочинку»
04:49 МАНівська робота з відновлення парку
07:00 Як парк буде без турніка?
08:31 Залізні сходи
10:05 Алея дерев невідомого походження
11:41 Ватєр-клозєт від Кацуби
15:16 Киця-киця!
16:00 Мисливсько-рибальський будиночок «Золота рибка»
16:20 Параноїдальна ідея з обліку рибальських лавок
20:30 Тут був стовбур
21:33 Діброва під загрозою
26:13 Білочки, що носять тару
27:57 Вебсайт «Ставищенський парк»
28:30 Пам’ятник «інтернаціоналістам»
29:40 Дозвіл на видалення дерев
31:16 Монумент Слави і деколонізація
33:31 Фортеця
35:33 Пандус «Крокус»
37:01 Андріївська церква УПЦ МП
37:55 Підсумки асоціальних елементів
38:50 Не можу не показати
39:08 Наслідки буревію з висоти (з відео Ставищенської селищної ради:

Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:


Ось де ще є «Ставищенські стайні» 🐎 усі гіперпосилання🤝

Кіно про Облогу Ставищ 1664 року 🎥
15 хв у Стайнях - інтерв'ю зі ставищанами 🎤
Відео з історії Ставища ✍
Візитівка Ставищенського парку 🌳
Аудіогід польською спадщиною Ставища 🎧
Книга Ставище у спогадах євреїв 🕎
Telegram 👾
Facebook ♾️
Twitter 🕊

Село БЕСІДКА крізь віки - 2008 рік | ТРК Грант

Історія села Бесідка до 85 річниці Ставищенського району від ТРК Грант ( @ГрантТРКГрант ).

Авторка й голос диктора - Вікторія Бурлака.

Подяка за надане відео Олександру Стеценку, директорові Бесідської гімназії.

Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:


Ось де ще є «Ставищенські стайні» 🐎 усі гіперпосилання🤝

Кіно про Облогу Ставищ 1664 року 🎥
15 хв у Стайнях - інтерв'ю зі ставищанами 🎤
Відео з історії Ставища ✍
Візитівка Ставищенського парку 🌳
Аудіогід польською спадщиною Ставища 🎧
Книга Ставище у спогадах євреїв 🕎
Telegram 👾
Facebook ♾️
Twitter 🕊

Shares

x

Check Also

x

Menu